XVIII edycja Akademii Dziedzictwa 2023-2024

Zajęcia XVIII edycji będą łączyć wiedzę z zakresu studiów o kulturze z dużą porcją materiały dotyczącego zarządzania, ekonomii i administracji. Wszystkim pracownikom sektora kultury zapewnią one pomoc w skutecznym poruszaniu się w instytucjach kultury, w aplikowaniu o granty, pracownikom służb konserwatorskich zapewnią dodatkową wiedzę nt. rewitalizacji oraz przepisów z zakresu planowania przestrzennego. Wszystkim pomogą w poruszaniu się w świecie międzynarodowych uwarunkowań ochrony i promocji dziedzictwa.

Zajęcia odbywać się będą w trybie hybrydowym: większość w formie zdalnej, wybrane w siedzibie MCK przy Rynku Głównym w Krakowie.

W ramach studiów zaplanowane są także dwukrotne, wyjazdowe zajęcia terenowe. W kwietniu 2024 roku odbędzie się dwudniowe seminarium poświęcone zarządzaniu instytucjami kultury, w czerwcu zaś będzie miał miejsce czterodniowy wyjazd studyjny poświęcony zarządzaniu obiektami dziedzictwa kulturowego.


Założenia programowe XVIII edycji Akademii Dziedzictwa


Kwestionariusz zgłoszeniowy

 

Studenci XIII edycji Akademii Dziedzictwa podczas wyjazdu studyjnego dotyczącego zarządzania obiektami dziedzictwa kulturowego:

 

 

Studia podyplomowe Akademia Dziedzictwa prowadzone w ramach VIII-XII edycji programu dofinansowane zostały ze środków Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.